HİNT FİLMİ,ÖDÜLLÜ,MİLYONER FİLMİNİ İZLE,SLUMDOG MİLLİONAİRE,İZLE

MİLYONER İZLE,TRT DEKİ MİLYONER FİLMİNİ İZLE,SLUMDOG MİLLİONAİRE,İZLE

Slumdog Millionaire - Milyoner (2009)

Film Hakkında

Tür : Romantik / Dram / Suç
Gösterim Tarihi : 27 Şubat 2009
Yönetmen : Danny Boyle Loveleen Tandan
Senaryo : Simon Beaufoy , Vikas Swarup (Kitap)
Yapım : 2008, ABD / İngiltere , 120 dk.

Oyuncular

Dev Patel (Jamal Malik) , Anil Kapoor (Prem Kumar) , Saurabh Shukla (Sergeant Srinivas) , Rajendranath Zutshi (Yönetmen olarak Raj Zutshi) , Jeneva Talwar (Vision Mixer) , Freida Pinto ( Latika)


Jamal Malik Mumbai'nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetimdir. Hindistan'da katıldığı bir bilgi yarışmasında 20 milyon rupe kazanmasına sadece bir adım kalmıştır.

Şovun o gecelik bitmesinin ardından Jamal, eğitimsiz olan birinin bu kadar büyük başarıyı ancak hile yoluyla gösterebileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Ama yarışmadaki her sorunun cevabıyla o gece Jamal'ın inanılması zor gerçek hikayesi ortaya çıkacaktır. Fakat sadece bir soru gizemini korur...


Slumdog Millionaire, renkli, masalsı ama aynı zamanda son derece gerçekçi bir film. Gerçek dünya ile renkli masallar arasındaki uçurum bu filmde yok. Sokaklarda adeta pisliğin içinde büyüyen, hayatı boyunca aynı kişiyi seven ve onu hayatının amacını yapan bir gencin, parayı, şöhreti ve diğer imkanları iterek "anlamlı" bir hayat yaşama çabasını anlatıyor.

MİLYONER İZLE,TRT DEKİ MİLYONER FİLMİNİ İZLE,SLUMDOG MİLLİONAİRE

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !